wtorek, 15 stycznia 2013

Styl życia i psychologia wampirów

Cześć!
Dzisiaj coś o wampirach.
 Myślę, że warto przeczytać tą ciekawostkę :)



Styl życia i psychologia wampirów
Choć wampiry mogą wieść różny tryb życia, najczęściej wybierają nomadyzm, czyli ciągłe wędrówki. Większość wampirów często podróżuje, nigdy nie osiedlając się na stałe w jednym miejscu. Pomaga im to ukryć się przed ciekawskimi spojrzeniami ludzi. Jeśli na danym terenie zniknie zbyt wiele osób, mieszkańcy mogą nabrać podejrzeń i zacząć gadać, a to z kolei zwróci uwagę Volturich. Poza tym, jeżeli wampir utrzymuję regularne kontakty z ludźmi, w końcu ktoś zauważy, że wampir się nie starzeje. Inny powód to nuda – wampiry żyją tak długo, że wiele z nich ciągle szuka nowości.
   Istnieje kilka wyjątków od tej zasady. Niektóre grupy maja stałe lub prawie stałe miejsca zamieszkania. Aby taka sztuka się udała, wampiry muszą się dobrze kamuflować. Jeśli członkowie grupy chcą uniknąć podejrzeń i nie zwracać na siebie uwagi Volturich, muszą być ostrożni. A, jak wiadomo, większości wampirów nie zależy na rozgłosie.
Czynniki wiążące grupę:
Grupa składa się najczęściej z dwóch członków. Cechą niezmiennej natury wampirów jest również to, że łączą się na całe życie. Kiedy się zakochają, uczucie nigdy nie słabnie. Z zasady tylko więź między partnerami jest silniejsza od współzawodnictwa o krew. Większe grupy są mniej stabilne i nietrwałe – zwykle rozpadają się z powodu wewnętrznych konfliktów .
   Kolejną siłą wiążącą, która w przeciwieństwie do romantycznej miłości może utrzymać stabilizację w grupie, jest ambicja. Wampiry z natury lubią współzawodnictwo, a niektórym z nich udało się  tę skłonność podporządkować wyższemu celowi, jakim jest zjednoczenie wielu osobników w bezpieczną grupę. Takimi wampirami kieruję głównie pogoń za władzą. Rumunom udało się to jako pierwszym i to na całkiem długo.
   Trzecią i najrzadziej występującą siłą budującą więzi w grupie jest sumienie wampirów. Bardzo niewiele wampirów rodzi się z szacunkiem dla ludzkiego życia lub rozwija go w sobie w późniejszym czasie. Wampiry słyną z konsumpcji ludzkiej krwi i mało kto w ogóle kwestionuje tę ich cechę. Pragnienie picia ludzkiej krwi wydaje się nie odparte. Jednak te wampiry, które uczą się cenić ludzkie życie mimo swej natury, mogą żywić się krwią zwierzęcą ; czasami nazywa się ich wegetarianami . Zwierzęca krew nie pociąga wampirów, więc jest to trudna dieta. Tę, którym udaje się ją utrzymać, doświadczają pewnych wynikających z niej korzyści : jeśli nie piją ludzkiej krwi, znika ich zamiłowanie do współzawodnictwa. Mogą wtedy tworzyć głębsze związki, oparte na miłości, a nie tylko na poczuciu wspólnoty. Słabe przymierze łączące daną grupę zastępuję zatem silna więź przypominająca miłość w rodzinie.
Zemsta
Kolejną dominująca cechą wampirów, obok zdolności do tworzenia silnej romantycznej więzi i intensywnej chęci rywalizacji, jest mściwość. Ona również wynika z niezmiennej wampirze natury. Wampir nie wybacza, nie godzi się z urazą lub krzywdą, która go spotkała. Najczęstszym przykładem wampirze zemsty jest odwet po stracie partnera. Wampir nigdy się z niej nie otrząśnie. Nie spocznie, dopóki osoba odpowiedzialna za śmierć partnera (zazwyczaj jest to inny wampir, gdyż potrzeba naprawdę ogromnej siły, żeby unicestwić wampira) nie zginie. To uczucie może przetrwać całe wieki, a żądza zemsty przez ten czas nie maleje.

Myślę, że ciekawy temat. Alice 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz